Strona główna

Warsztaty artystyczne „Ja w bieli i czerwieni”

Warsztaty artystyczne „Ja w bieli i czerwieni”

19 i 20 listopada uczniowie klasy V  wybrali się wraz z wychowawcami  na warsztaty artystyczne „Ja w bieli i czerwieni” do Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Najpierw uczniowie mieli okazję oglądać obrazy wybitnego, polskiego artysty Jerzego Dudy-Gracza w Galerii Sztuki PKZ. Następnie za pomocą burzy mózgów przypomnieli sobie o symbolach narodowych i popkulturowych związanych z Polską. W dalszej kolejności panie organizatorki warsztatów merytorycznie przygotowały grupę do wykonania prac w technice patchworku – omówiono narzędzia i techniki stosowane w tej metodzie szycia. Uczniowie pracowali z materiałami takimi jak farby akrylowe, tkaniny, klej, nici, wełna, kordonik i in. Na koniec dzieci dokonały prezentacji swoich prac. Panie organizatorki stwierdziły, że niektóre prace są tak dobre, iż zostaną zaprezentowane na planowanej wystawie.

  

  

  

Serdecznie dziękujemy za pomoc w opiece podczas wycieczki, p. Monice Łukaszek oraz p. Dagmarze Wieczorkowskiej.

Additional information