W roku  2013 w realizacji „Planety Energii” wzięli udział uczniowie klasy Ia szkoły podstawowej. W realizacji zadań zaangażowani byli następujący nauczyciele:

• Wychowawczyni klasy -  Pani Elżbieta Ratajczyk.
  • Nauczyciel przyrody oraz specjalista do spraw astronomii – Pani  Marzena Smutek.
  • Kierownik świetlicy - Pani Katarzyna Doroz.

W ramach konkursu zrealizowaliśmy trzy lekcje według scenariuszy zawartych w materiałach dydaktycznych. Były to tematy:

1.     Czy możliwe jest życie bez elektryczności?

2.     Bezpieczne wakacje.

3.     Racjonalnie korzystam z energii dla dobra mojego i przyrody.

Pani M. Smutek (nauczyciel przyrody, specjalista ds. astronomii)  stworzyła autorski scenariusz pt.„Daję ciepło, daję jasność” dotyczący wykorzystywania energii słonecznej.

Zajęcia realizowane były z uczniami klasy pierwszej. Dzieci bardzo chętnie, aktywnie i twórczo podeszły do omawianych treści.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat realizacji zajęć "Planeta Energii" kliknij tutaj