Szanowni rodzice, przyszłych naszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej!

„Niebawem pójdziesz do szkoły.”- to zdanie brzmi w uszach wielu dąbrowskich przedszkolaków, którzy we wrześniu mają przekroczyć szkolne progi. Spędza również sen z powiek rodzicom i  wszystkim bliskim dziecka, którzy trwożą się czy poradzi sobie ono  w nowym środowisku. W tle debat psychologów, dyskusji na temat celowości reformy edukacji, każdy zastanawia się w duchu nad rzeczami prozaicznymi – czy maluch nie będzie się bał? Czy trafi do klasy, świetlicy? Czy odnajdzie się w dużej społeczności?

Na szczęście jest na to wszystko sposób! Wystarczy wziąć udział w naszym projekcie „Idziemy do szkoły”, którego głównym celem jest rozwój dojrzałości szkolnej dziecka.

Program jest autorskim dziełem nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 16. Powstał w ubiegłym roku szkolnym jako nasza odpowiedź na potrzeby najmłodszych oraz ich rodziców. Wzięło w nim udział ponad czterdzieści przedszkolaków, którzy dzisiaj są dzielnymi pierwszakami.

W ramach programu proponujemy cotygodniowe godzinne zajęcia prowadzone przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz innych pedagogów mających kontakt   z najmłodszymi uczniami – wychowawców świetlicy, biblioteki szkolnej. Forma i treści są różne – od tańca i zabaw ruchowych, poprzez zajęcia plastyczne, w szkolnym obserwatorium, aż do językowych.

Udział w zajęciach pozwala dziecku poznać warunki szkolne:

- oswoić się z klasami lekcyjnymi,

- przemieszczaniem się pomiędzy piętrami oraz salami,

- przyzwyczai ć się do różnych  osób prowadzących zajęcia,

- przyswoić sobie szkolne zasady oraz normy,

- pokonać nieśmiałość i wzmocnić swoją samoocenę poprzez kontakty z nową grupą,

- zyskać przekonanie, że szkoła to miejsce przyjazne dzieciom .

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godzinach 16:00 – 17:00. Są całkowicie bezpłatne.

Zapraszamy.

Przyjdź i pomóż swemu dziecku z przedszkolaka stać się radosnym pierwszakiem.

„Idziemy do szkoły” – harmonogram zajęć 2013/2014

24.04.

28.11.

27.02.

Zapraszamy bo to ostatni moment aby poznać szkołę, nauczycieli i przyszłych kolegów i koleżanki dziecka, pozostały już tylko dwa kwietniowe spotkania (17.04.2014 i 24.04.2014). Następne spotkanie dzieci we wrześniu.