Znalezione obrazy dla zapytania edukacja wczesnoszkolna

Edukacja wczesnoszkolna to pierwszy i najważniejszy etap edukacji dziecka.

W klasach I - III dzieci nabywają najważniejsze umiejętności: czytania, pisania i liczenia. Dzieci podczas pierwszych lat w szkole uczą się również współpracy w grupie i przestrzegania norm społecznych.

Nasz zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej składa się z siedmiu nauczycieli, wychowawców w najmłodszych klasach, którzy przykładają mnóstwo uwagi do tego, by przejście dzieci z przedszkoli do szkoły przebiegało jak najłagodniej, a nauka w szkole nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem.

Nasze dzieci uczą się w kolorowych salach, wyposażonych w dywany, zabawki i gry edukacyjne. Każde z dzieci ma swoją szafkę, aby na co dzień nie nosić książek.

Aby urozmaicić naukę, podejmujemy następujące działania:

• Dzień Jabłka,
  • Święto Dyni,
  • Dzień Pluszowego Misia,
  • Andrzejki,
  • Mikołajki,
  • Bal Karnawałowy,
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Kolorowy Dzień,
  • Tydzień Europejski,
  • Mam Talent

i wiele innych.

Dla uczniów klas I - III organizowane są liczne konkursy, w których dzieci mogą wykazać się umiejętnościami czytania, recytatorskimi, liczenia, zdolnościami plastycznymi czy talentem muzycznym.

Nasze dzieciaki chętnie biorą aktywny udział w projektach, takich jak:

• Klub Bezpiecznego Puchatka,
  • Śniadanie Daje Moc,
  • Szkoła z klasą.

W szkole prężnie działa 7 Dąbrowska Gromada Zuchowa "Słoneczna Gromada", w której aktywnie uczestniczą uczniowie klas I - III.

Ponadto nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej od sześciu lat realizują projekt "Idziemy do szkoły", przygotowujący dzieci 6 i 7 letnie do rozpoczęcia nauki szkolnej.