Oferta Szkoły Podstawowej nr 16 im.W.Łukasińskiego 2015r

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną , skierowaną do przyszłych uczniów klas I szkoły podstawowej. Ponieważ naukę rozpoczynają sześciolatki, dlatego też szkoła musi być specjalnie przygotowana na przyjęcie maluszków. Nasza szkoła ma dobrą opinię w środowisku, dużą wagę przykładamy do opieki i stworzenia miłej, przyjaznej atmosfery dla małego dziecka. Stąd motto, które jest wszystkim znane: „Szkoła jak dom”. Ale, drugim bardzo ważnym filarem naszych działań jest nauka, także przyjazna dziecku, przekazywana przez wykwalifikowanych i ciągle doskonalących się nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Różnorodne metody nauczania, wdrożone w naszej szkole, nauczanie kształtujące dają bardzo dobre wyniki w przygotowaniu dzieci do kolejnego etapu kształcenia.

Staramy się otaczać dzieci również opieką psychologiczną i pedagogiczną, dzięki której mają wsparcie w postaci dostosowania nauczania do indywidualnych potrzeb.

Jesteśmy liderami w bezstresowym wdrażaniu dzieci przedszkolnych do edukacji wczesnoszkolnej. Nasz autorski program „Idziemy do szkoły”, ma liczną rzeszę zainteresowanych (w tym roku to już III edycja, a zajęcia jak co roku odbywają się dla wszystkich chętnych w czwartki od 16.00 do 17.00 – zgodnie z harmonogramem).

Zajęcia sportowe realizowane są na pełnowymiarowej sali gimnastycznej lub małej salce gimnastycznej wyposażonej w materace piankowe  oraz piankowe zabawki dla małych dzieci, które zostały pozyskane w ramach „Radosnej szkoły” ministerialnego programu dla szkół.

W wiosenne, letnie i jesienne dni dzieci mogą korzystać z nowoczesnego placu zabaw. Jak również brać udział w zajęciach sportowych na szkolnym boisku (wybudowane w listopadzie 2014r)

Zainteresowanych tym jak upływa życie szkolne zapraszamy na nasz fanpage na Facebook (LINK FACEBOOK w prawym górnym rogu strony szkoły). Analizując wpisy oraz albumy ze zdjęciami, zobaczycie Państwo jak dużo ciekawych ofert kierowanych jest do uczniów klas najmłodszych: świetnie działający samorząd klas 1-3, zaangażowani wychowawcy, wycieczki, projekty, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

Ścisła współpraca z Radą Rodziców, która przekłada się na wspólne działania integrujące uczniów rodziców i nauczycieli. Kiermasze i festyny są przykładem, gdy cała społeczność szkolna chce wspólnie spędzić, brać udział w rywalizacji sportowej, podziwiać występy dzieci oraz cieszyć się wytworami plastycznymi czy kulinarnymi.

Zajęcia lekcyjne odbywają się w kolorowych salach, wyposażonych w niezbędne pomoce dydaktyczne dla małego dziecka,

W szkole korzystamy z 20-stanowiskowej pracowni komputerowo-internetowej jak również w Zespole Szkół nr 1 mamy już 3 tablice interaktywne, w innych salach znajdują się projektory i tablice do projekcji. Z tych sal także korzystają uczniowie klas 1-3.

Szkolna biblioteka wyposażona jest w stanowiska komputerowe i multimedialną czytelnię. Dla maluszków prowadzone są zajęcia „Chwila z książką” a szkoła bierze udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Biblioteka także zajmuje się zajęciami regionalnymi.

Szkoła oferuje zajęcia w szkolnym obserwatorium astronomicznym, kółko modelarskie  zajmujące się konstruowaniem modeli rakiet, czy zajęcia astronomiczne pozwalają na rozwijanie zainteresowań.

W szkole tworzymy przyjazną atmosferę, nasza społeczność jest niewielka więc brak jest anonimowości. Dla dzieci klas 1-3 przygotowane jest II piętro szkoły, które posiada wydzieloną strefę odpoczynku (wykładzina, małe krzesełka i stoliki na korytarzu), strefę aktywności - na ścianach korytarzy namalowane są 3 tablice o szerokości 3-4 m, pozwalające na aktywność plastyczną, ćwiczenia z pisania zabawy rysunkowe, rebusy i kalambury).

Szkoła zapewnia bezpieczeństwo, w czasie przerw zapewniają  je nauczyciele, którzy aktywnie pełnią dyżury. Szkoła ma monitoring wizyjny.

Zapewniamy klasy nieliczne, max do 25 uczniów.

Konsultacje i zebrania z rodzicami, współpraca z domem, dają możliwość wspólnego działania które sprzyja rozwojowi dziecka (Czwartki to dni poświęcone na zebrania i konsultacje)

Oferujemy ciekawe, dostosowane do potrzeb dziecka zajęcia pozalekcyjne, z j.angielskiego, zajęcia rozwijające, wyrównawcze, kółka zainteresowań (m.in. sportowe, teatralne, muzyczne itp).

W szkole bardzo prężnie działa gromada zuchowa o nazwie  „Słoneczna gromada” , a zatrudnieni nauczyciele są jednocześnie instruktorami harcerstwa.

Szkoła jest organizatorem zagranicznych i krajowych wycieczek szkolnych, uczestniczy w ogólnopolskich, miejskich programach edukacyjnych, sportowych, prozdrowotnych czy ekologicznych (Szkoła klasą, Cała Polska czyta dzieciom, WF z klasą, itp).

Jest liderem krzewienia wiedzy z dziedziny astronomii i astronautyki. Międzyszkolne Obserwatorium Astronomiczne jest jedyną taką placówką w regionie, a wojewódzki konkurs astronomiczny w tym roku będzie miał już XI edycję.

Szkoła posiada liczne certyfikaty działań edukacyjnych oraz współpracy zagranicznej.

Opiekę po lekcjach  zapewnia świetlica szkolna czynna od godziny 7.00 do 16.30 oraz stołówka ze smacznymi dwudaniowymi obiadami.  Cena obiadu w tym roku wynosi 4,00 zł.

Zapisy przyjmuje sekretariat uczniowski, czynny w  godzinach od 7.30 do 15.30. Aby zapisać dziecko należy pobrać z sekretariatu szkoły formularz.

Nasz adres:

Zespól Szkół Nr 1 im. Związku Orła Białego,