Uwaga, dzień otwarty oddziału przedszkolnego w czwartek 22 lutego 2018 o godzinie 17.30. Szanowni Rodzice, od 19.02 do 28.02.2018r trwa rekrutacja do naszego oddziału przedszkolnego dla grupy 3-4-5 latków. Rodziców i przedszkolaki zapraszamy do nowocześnie wyposażonego oddziału przedszkolnego, dostosowanego do potrzeb maluszków w pomoce dydaktyczne, zabawki i kąciki tematyczne.

W naszym oddziale realizujemy programy edukacyjne, takie jak:

• Kubusiowi Przyjaciele natury,
  • Kino-przedszkole,
  • Cała Polska czyta dzieciom.

Proponujemy przedszkolakom wiele imprez i działań. Razem z naszymi podopiecznymi obchodzimy w przedszkolu Ich Urodzinki. W programie naszego oddziału mamy sporo imprez m.in.:

• Dzień jabłka;
  • Dzień przedszkolaka;
  • Pasowanie na przedszkolaka;
  • Święto pluszowego misia;
  • Andrzejki;
  • Dzień kota;
  • Mikołaj – zabawa mikołajkowa;
  • Jasełka;
  • Bal karnawałowy;
  • Dzień babci i dziadka.

W okresie wiosennym proponujemy naszym przedszkolakom:

• Zajęcia w Szkolnym Obserwatorium Astronomicznym – cykl spotkań;
  • Kino-przedszkole;
  • Warsztaty lepienia z gliny;
  • Tropinie wielkanocnych jajek;
  • Wizyta w dąbrowskiej remizie strażackiej;
  • Dzień Mamy;
  • Pieczenie ciasteczek;
  • Dzień czekolady;
  • Wizyta w Teatrze Dzieci Zagłębia, spektakl „Brzydkie Kaczątko”;
  • Olimpiada przedszkolaka;
  • wyjście do sali zabaw i wiele innych.

W organizację imprez przeprowadzanych przez nauczycieli przedszkola zaangażowana jest szkolna Rada Rodziców oraz rodzice przedszkolaków. W oddziale dzieci mają zapewnione 3 posiłki oraz bezpłatny pobyt przeznaczony na realizacje podstawy programowej wychowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie. Pozostały czas jest płatny i wynosi 1 zł za godzinę. Oddział przedszkolny w tym roku pracował od godz. 6.00 do 17.00.

Do dyspozycji dzieci jest duży plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne, na którym dzieci mogą korzystać z dobrze zorganizowanej zabawy na świeżym powietrzu. Naturalna zabawa dziecka wiąże się z doskonaleniem motoryki i zaspokojeniem potrzeby ruchu. Dzieci mogą także w tym celu korzystać z infrastruktury budynku szkoły (mała sala gimnastyczna, wyposażona w kolorowe materace i klocki piankowe, w ramach programu Radosna Szkoła, duża sala gimnastyczna).

Posiadane przez nas zabawki i pomoce dydaktyczne są wykorzystywane w motywowaniu dzieci do podejmowania samodzielnego działania, odkrywania zjawisk oraz zachodzących procesów, utrwalania zdobytej wiedzy. Przygotowujemy dzieci do posługiwania się językiem angielskim (obcym nowożytnym), przede wszystkim w formie zabawy, m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w języku obcym w toku różnych zajęć i zabaw, wspólną lekturę książeczek dla dzieci w języku obcym, włączanie do zajęć rymowanek, prostych wierszyków, piosenek oraz materiałów audiowizualnych w języku obcym. Dla chętnych organizujemy lekcje religii. Dla uczniów posiadający opinię lub orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej proponujemy specjalistyczne zajęcia np. logopedyczne.

Serdecznie zapraszamy do poznania naszego oddziału. Osoby zainteresowane zapraszamy na dzień otwarty oddziału w czwartek 22 lutego o godzinie 17.30 – Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi , ul. M. Konopnickiej 56, Dąbrowa Górnicza. Osoby, które nie będą mogły do nas dotrzeć prosimy o kontakt telefoniczny. W kolejnym tygodniu również zapraszamy do zwiedzenia naszego oddziału przedszkolnego.

Realizujemy zabawę w czytanie metodą czytania sylabowego (tzw. metoda krakowska J. Cieszyńskiej). Nasi nauczyciele w swojej pracy wykorzystują doświadczenia związane z terapią ręki, dzięki czemu dzieci uzyskują usprawnianie sprawności ruchowej całej kończyny górnej oraz udoskonalają sprawność manipulacyjną ręki. Organizujemy zajęcia wspierające rozwój dziecka. Wykorzystujemy do tego każdą sytuację i moment pobytu dziecka w przedszkolu, czyli tzw. zajęcia kierowane i niekierowane. W naszym oddziale przedszkolnym dziecko poprzez zabawę poznaje alfabet liter drukowanych. Zabawy tego rodzaju rozwijają w dziecku oczekiwania poznawcze w tym zakresie i są bardzo dobrym rozwiązaniem metodycznym, które sprzyja rozwojowi małego dziecka.