Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów, dzięki wysiłkom wielu Polek i Polaków nasz kraj odzyskał WOLNOŚĆ. Historia odzyskania niepodległości to w równym stopniu trud rodaków zamieszkujących na terenie byłej Rzeczpospolitej jak i na emigracji w celu zachowania polskości, rozwijania kultury i budowania suwerenności. Bohaterowie tamtego okresu uruchomili i rozwinęli narodową tożsamość i zdołali przekazać ją następnym pokoleniom żyjącym już w odrodzonej Polsce.

W naszej szkole przygotowaliśmy się do obchodów święta od kilku tygodni :

• -        przygotowaliśmy biało-czerwone kotyliony niepodległościowe

• -        okolicznościowe gazetki w klasach i na korytarzach szkolnych

• -        przygotowaliśmy prace plastyczne na szkolny konkurs ,,BOHATER NIEPODLEGŁEJ POLSKI",         pisaliśmy małą formę literacką na temat Niepodległości

• -        uczestniczymy w akademii

• -    o 11:11 zaśpiewamy 4 zwrotki Hymnu państwowego włączając się w ogólnopolską akcje bicia rekordu - link do filmu
  • -        sformujemy flagę Polski

• złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod pomnikiem ZWIĄZKU ORŁA BIAŁEGO