W dniach 20.07 - 31.07.2015 trwa II turnus półkolonii letnich organizowanych w Zespole Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 15.00.

Każdy turnus rozpoczyna się od wybrania nazwy grupy, oto plakaty i ich autorzy

Po opracowaniu takich plakatów czas na spacer.

Kolejny dzień półkolonii, zaplanowane jest wyjście do kina. Nasz turnus oglądał bardzo interesujący i pouczający film pt. "W głowie się nie mieści".

Po seansie oczywiście spacer i mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Po powrocie obiad, czas na układanie tekstu grupowej piosenki (druga grupa już ma gotową, ależ ONI mają tempo). Na zakończenie tradycyjne podsumowanie dnia, wszyscy czekają na dyplomy. Bo już w pierwszym dniu wychowawcy ogłosili konkurs na pracę plastyczną po zajęciach w obserwatorium.

To już środa, czyli trzeci dzień półkolonii. Pogoda rewelacyjna, a my idziemy do Parku Wodnego "Nemo". Zobaczcie, jak świetnie się bawiliśmy

Po zabawie wracamy na obiad. Teraz czas na zajęcia w grupach oraz na tworzenie kroniki półkolonii.

Nadszedł czwartek, czyli dzień wycieczki do Krasiejowa. Po niezbyt długiej podróży przekroczyliśmy bramy Parku Nauki i Rozrywki, A tu mnóstwo wrażeń, emocji i niespodzianek. Najpierw Pan Przewodnik zaprosił nas do magicznej kolejki

teraz czekamy na specjalne okulary i ruszamy w podróż "Tunelem Czasu"

Po niesamowitej podróży: spacer "Ścieżką Edukacyjną", wizyta w "Pawilonie Paleontologicznym" oraz w "Prehistorycznym Oceanarium"

a potem zabawa

jeszcze tylko "obowiązkowe" pamiątki i wracamy do Dąbrowy.

Tym razem podróż okazała się nieco dłuższa, ale i tak humory nam dopisywały.

Piątek, ostatni dzień pierwszego tygodnia, czyli "Dzień Sportu", ale wcześniej jeszcze pamiątkowe fotografie przy galerii prac "Prehistoryczny Świat", pomimo zmęczenia powstało bardzo dużo genialnych obrazów. Ciekawe, kto tym razem wygra konkurs.

A teraz czas na zajęcia pod hasłem "SPORTOWY PIĄTEK"

Po udanych i atrakcyjnych zawodach sportowych czas na obiad oraz na podsumowanie dnia, czyli nareszcieeeee będą dyplomy. Tym razem chyba będzie ich dość dużo, już nie możemy się doczekać.

uff, dobrze, że podsumowanie dnia piątego rozpoczęło się trochę wcześniej niż zazwyczaj. Wręczanie dyplomów trwało i trwało....., sami widzicie na powyższym zdjęciu, ile dyplomów otrzymał każdy z nas!

Za nami pierwszy tydzień półkolonii. Jaki będzie II tydzień???????

Rozpoczęliśmy II tydzień półkolonii. Na poniedziałek zaplanowany był krótki spacer oraz najważniejsza impreza półkolonii "Mały Talent", czyli występy solistek, solistów, wirtuozów, tancerzy, sztukmistrzów. Jedni mówią "Mały Talent", drudzy "Mam Talent", a MY wiemy, że to "WIELKI TALENT SHOW"!!!!

to zaledwie kilka zdjęć z naszych występów, pozostałe znajdą się w szkolnej galerii po zakończeniu turnusu.

Po występach trzeba odrobinę odpocząć, zatem zapraszamy na wystawę naszych prac plastycznych pod hasłem "Mały sportowiec"

Prace przepiękne, dyplomy dla najlepszych artystów rozdane.

Pełni wrażeń oczekujemy na podsumowanie kolejnego dnia i wyniki występów podczas pokazu talentów.

Dzień był wspaniały, pełen wrażeń, niespodzianek, wzruszeń, .... ale jak zawsze po wybiciu godziny 15 - czas do domu

We wtorek tradycyjnie kino, tym razem seans pt. "Koko - smoko"

po powrocie pyszny obiadek i mnóstwo wspaniałej zabawy, a na zakończenie dnia wręczenie dyplomów - podsumowanie konkursu plastycznego "Mały sportowiec".

Środa, tym razem troszeczkę chłodno, ale nie pada. My wybieramy się do Parku Wodnego "Nemo", tym razem będziemy pluskać się w basenach wewnętrznych.

Zabawa jak zwykle była wspaniała, humory nam dopisywały

Kolejna wycieczka podczas półkolonii, tym razem jedziemy do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie.

Podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa, czyli "starszaki", udała się na zajęcia, a młodsza grupa ma chwilkę dla siebie.

po odpoczynku, posileniu się możemy udać się na zajęcia pod tytułem "Bajkowi bohaterowie"

po zajęciach spacer po ogrodzie zoologicznym

a na zakończenie wizyty w ZOO - pamiątkowe zdjęcie całej wycieczki

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak właśnie dzieje się również z półkoloniami. Dzisiaj zakończenie naszego turnusu.

Po pysznym śniadanku zabraliśmy się za wykonanie prac plastycznych - wspomnienia z ZOO, tym razem tytuł pracy brzmiał "Mój przyjaciel z ZOO"

Po zakończeniu prac trzeba przygotować GALERIĘ PRAC

"Idziemy do kręgielni" - świetne są te zdjęcia. Pan Dariusz ma kapitalne pomysły

I jak to w wakacje często bywa, czas na "naukę"!!!!! Tym razem poznajemy zasady "GRY W KRĘGLE". Kto okaże się mistrzem?!

Mistrzem okazał się Adaś, a teraz wracamy do szkoły na obiad i czekamy na podsumowanie dnia, tzn. podsumowanie kolonii.

Przed posumowaniem jeszcze dyplomy dla najlepszych plastyków i tradycyjnie zdjęcia na "ŚCIANCE"

I właśnie nadszedł czas podsumowania, podziękowań, dyplomów upominków, łezka w oku się kręci, bo było tak sympatycznie, miło, a czas płynął bardzo szybko

ale, ale tu jakaś zmiana Kasia i Agnieszka coś szykują .....

Medale dla opiekunów, kto mógł je przygotować

chyba Wychowawcy i Pani Pielęgniarka są zaskoczeni, ale zadowoleni.

Pani Pielęgniarka wręczała nam dyplomy z "dedykacją", jak dowiedzieliśmy się dzisiaj Wychowawcy dostali pracę domową. efektem tego zadania są dedykacje dla nas - uczestników kolonii.

A teraz pozostało już tylko pamiątkowe zdjęcie i życzenia UDANYCH WAKACJI!!!!