IDZIEMY DO SZKOŁY i EUKACYJNE DUETY

EDYCJA 2023

Harmonogram  spotkań dla dzieci oraz paneli dla rodziców czwartki od 02.03.2023 do 18.05.2023 w godzinach od 16.00 do 17.00

Szkoła Podstawowa nr 16  z Oddziałami Przedszkolnymi

w Dąbrowie Górniczej ul. Konopnickiej 56

Marzec 2023

Idziemy do szkoły - zajęcia dla dzieci/ tematyka zajęć

Edukacyjne duety - panele tematyczne dla  rodziców/ tematyka spotkań

02.03. 2023

Pierwsze spojrzenie – zajęcia integracyjne dla dzieci, spacer po szkole, czyli czy szkoła jest podobna do przedszkola czy nie?

(Prowadzenie Ewelina Szyller, wychowawczyni klasy 3a, logopeda)

Zapisujemy swoje dziecko do szkoły i co dalej - panel informacyjny  dla rodziców: Jak przygotować się do zapisania maluszka do szkoły? Informacje o naborze elektronicznym oraz wszystko co chcielibyście dowiedzieć się od dyrektora szkoły  na temat edukacji najmłodszych dzieci (prowadzenie Alicja Biegańska Dyrektor SP16zOP)

09.03.2023

Roboty, ozoboty, robot edukacyjny Photon. Muzyczne roboty – kto, co  inspiruje? Zabawy muzyczne z programowaniem i użyciem robotów (Prowadzenie

Magdalena Krupa wychowawczyni klasy 1b  i Kinga Kantor nauczycielka religii, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych)

Znaczenie języka obcego w edukacji dziecka. Nauka przez zabawę. Jak wykorzystać język angielski czyli wszystko o  języku angielskim w edukacji wczesnoszkolnej (prowadzenie Magdalena Wierzbik wychowawczyni klasy 1a, nauczycielka języka angielskiego w klasach 1-3)

16.03.2023

Warsztaty astronomiczne dla najmłodszych- Bliżej gwiazd, szkolne obserwatorium astronomiczne (prowadzenie Dariusz  Nelle, specjalista ds. astronomii)

Z czym wychodzi dziecko z „zerówki”? Umiejętności manualne, kompetencje społeczne, gotowość do edukacji? Pędzimy do szkoły czy jeszcze poczekamy? Pędzimy do szkoły czy jeszcze poczekamy? (prowadzenie Magdalena Marszałek wychowawczyni przedszkolnej grupy 5-6 latków, przewodnicząca zespołu nauczycieli wychowania przedszkolnego)

23.03.2023

Mówimy, słyszymy i rozumiemy. Zabawy i gry językowe,  język polski i język angielski (prowadzenie Magdalena Kokot nauczycielka języka angielskiego w klasach 1-3 i 4-8 i Justyna Stachura – Badoń nauczycielka języka polskiego)

Jak to jest z naszą mową? Jak wady wymowy wpływają na edukację małego dziecka i jego poczucie pewności siebie?

Znaczenie ćwiczeń logopedycznych.

(prowadzenie Katarzyna Żaba nauczycielka języka polskiego i specjalistka logopedii)

30.03.2023

Decupage – kreatywne zajęcia manualno-plastyczne, proste zabawy twórcze dla dzieci, jak wykonać własną piękną dekorację lub prezent.

(prowadzenie Krystyna Białas wychowawczyni klasy 2b,  Magda Legęza nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, rewalidacji,  współorganizująca kształcenie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami)

Zabawy z dzieckiem aby lubiło czytać, domowa biblioteczka maluszka. Książkowe obowiązkowe „must have” i największe hity dziecięcej literatury, czyli co w roku 2022 i 2023, 6 i 7-latki najchętniej czytały. Wpływ czytania na rozwój dziecka, zasób słownictwa, wzorce ortograficzne i rozwijanie wyobraźni. Jak zachęcić dziecko nieczytające do sięgania po książkę? Co może być źródłem?

(Prowadzenie Iwona Duchnowska nauczycielka bibliotekarka)

Kwiecień 2023

13.04.2023

Zajęcia sensoryczne dla dzieci, poznajemy świat wszystkimi zmysłami (prowadzenie Anna Nowakowska-Maj nauczycielka nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, rewalidacji,  współorganizująca kształcenie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz Danuta Krawczyk pedagog specjalny)