Wtorek 7.00 - 12.50 oraz 13.45 - 14.45

Piątek 7.00 - 10.45 oraz 12.50 - 14.00

25 listopada 2016 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej uczniowie klas I - III słuchali fragmentów przygód Kubusia Puchatka, czytanych przez koleżankę z klasy IVb - Nicole Pieczyrak. Nicole została wyróżniona w konkursie - Mistrz Pięknego Czytania.

Wszyscy z przyjemnością przypominali sobie przygody Kubusia i jego przyjaciół.

26 października 2016 w Bibliotece Szkolnej wręczono dyplomy uczestnikom Konkursu "Projekt okładki na książkę".

I miejsce - Filip Miller - klasa IIa

II miejsce - Sergiusz Karolski - klasa IIa

III miejsce - Zuzanna Basińska - klasa IIIa

wyróżnienie - Szymon Naprawca - klasa IIIc

Norbert Skóra - klasa IIIc

GRATULUJEMY!!!

W dniu 8 listopada 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje konkursu "Mistrz czytania". Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie klas III - VI.

Konkurs był dwuetapowy. W I etapie nauczyciele wyłonili najlepiej czytających uczniów w klasach.

Z powodu dużej ilości osób biorących udział w konkursie decyzją jury wyłoniono zarówno mistrza w kasach III jak i mistrza klas IV - VI.

Mistrz klas III - Jakub Kluczewski z klasy IIIb

wyróżnienia otrzymały uczennice:

Marta Sadowska z klasy IIIa

Julia Głąb z klasy IIIa

Nikola Szczecińska z klasy IIIc

Mistrzowie klas IV - VI: Franciszek Wręga z klasy IVb oraz Emil Mazurkiewicz z klasy VIb

wyróżnienia otrzymały uczennice:

Zuzanna Wilczek klasa IVb

Nicole Pieczyrak klasa IVb

Lena Adamska klasa Va

Maria Sędrowicz klasa VIa.

Konkurs cieszył się dużą obsadą, uczestniczyło w nim 26 uczniów. Ta liczba bardzo nas cieszy!!!

Uczniowie prezentowali wysoki poziom, stąd wybór był bardzo trudny dla jury.

Ogromne podziękowania dla Pani Katarzyny Doroz za zaangażowanie i pomoc.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

28.10.2016 Odbyło się Pasowanie na Czytelnika - uczniów klasy I

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Wysłuchali próśb książki. Rozwiązywali bajkowe zagadki oraz zdawali „egzamin” ze znajomości korzystania z biblioteki szkolnej.

Następnie  nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Znalezione obrazy dla zapytania czytanie książek clipart

W ramach obchodów Święta Bibliotek październik obfitował w wiele atrakcyjnych uroczystości i imprez. Uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniach z autorami książek.

04.10.2016 r odbyło się spotkanie z panią Barbarą Gawryluk, a 27.10.2016 z panem Pawłem Boręsewiczem.

Podczas spotkań dzieci miały możliwość poznania autorów oraz ich twórczości, zadawały pytania, mogły również zdobyć autograf ulubionego pisarza.

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2019/2020

Poniedziałek     7.00 – 8.00 i 9.00 - 14.00