II Dąbrowski Budżet Partycypacyjny
i szkolny projekt MLK

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zainteresowanie II edycją Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego, w ramach którego głosowanie na wybrane projekty odbędzie się w dniach 03.11.2014 r. – 08.11.2014 r.

Wszystkie potrzebne informacje możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej http://twojadabrowa.pl/podzial_dzielnic/dzielnica/43/zielonakorzeniecdziewiaty.html

Jak głosować? Kartę do głosowania można wypełnić w punkcie konsultacyjnym w naszej szkole, przesłać korespondencyjnie, lub wypełnić elektronicznie. Punkt konsultacyjny będzie czynny również w sobotę 08.11.2014 (10.00 – 14.00)

Pragniemy przypomnieć, że zeszłoroczny projekt budowy placu zabaw na przyszkolnym terenie, dobiega końca. Tak jak zaplanowano, będzie to miejsce zabawy i relaksu dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy, ale jak pokazała realizacja nie tylko dla nich (są przyrządy siłowni „pod chmurką”). Te plany stały się realne dzięki Państwa głosom w ramach I edycji Dąbrowskiego Budżetu. Obok placu zabaw powstaje wielofunkcyjne boisko, dające możliwość zabawy i rozrywek sportowych dzieciom młodzieży i dorosłym.

Tegoroczny projekt ma umożliwić stworzenie w naszej dzielnicy kolejnego miejsca, tym razem aktywności intelektualnej, rozwijającej zainteresowania astronomiczne.

Zapraszamy na stronę  http://zs1dg.pl i link Facebook. Na naszym szkolnym profilu Facebook’a znajdziecie państwo aktualne informacje i zdjęcia z  budowy placu zabaw oraz informacje dotyczące tegorocznego projektu MLK (obszar Notatki), no i wiele ciekawych informacji o szkole i jej działaniach.

„Szanowni Państwo,

pisząc w zeszłym roku projekt na „Plac zabaw pod szkolnym dębem” oraz tegoroczny „Multimedialne Laboratorium Kosmosu”, pragnę stworzyć dla mieszkańców dzielnicy pomysł na przemyślany system spędzania wolnego czasu. W mojej wizji jego centrum jest przy ulicy Konopnickiej 56. Wszyscy znają ten adres, to budynek szkoły oraz tereny przyszkolne. Potencjał jaki mieści się w terenach będących w zarządzie szkoły oraz fakt, że jest ona codziennie otwarta do godzin wieczornych jest przesłanką, aby szkoła była nie tylko miejscem popołudniowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży ale aby mogli z niej korzystać wszyscy Państwo. Maluchy zapraszamy na plac zabaw, rodziców na sportowy relaks na boisku czy siłowni a tych którzy chcą „sięgać gwiazd”, na trzecie piętro szkoły do Multimedialnego Laboratorium Kosmosu w naszym Obserwatorium Astronomicznym.

Szanowni Państwo, proszę o zapoznanie się z wszystkimi projektami z naszej dzielnicy. Jako nauczyciel z ponad 25-letnim doświadczeniem pedagogicznym i takim samym stażem jako mieszkanka dzielnicy, wiem, że tymi projektami wypełniam lukę, która odpowiada na potrzeby młodych rodziców i ich dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ja, moja rodzina i nasi znajomi z dzielnicy wybieramy ten projekt i zagłosujemy na 10 pkt.

Proszę, zabierzcie Państwo wraz ze swoją rodziną głos. Wybierzcie swój projekt. Jeżeli wybierzecie MLK, mogę tylko bardzo podziękować:)”

Alicja Biegańska, autorka projektu