W latach 2005 - 2008 szkoła realizowała projekt Comenius „MIĘDZYNARODOWE PRZEDSTAWIENIE SZKOLNE”. W ramach programu realizowana była współpraca z partnerami z Niemiec, Rumunii i Czech. Szkoła była koordynatorem projektu. Instytucją wspomagającą był Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

W roku szkolnym 2010 - 2012 szkoła zrealizował dwuletni projekt międzynarodowy  „MIĘDZYNARODOWA ARTYSTYCZNA AKADEMIA MULTIMEDIALNA” w ramach działań Comenius Regio Partnerskie Projekty. Szkoła współpracowała z partnerem z Czech (Studenka).  W projekcie ze strony polskiej razem współpracują ZS1, MOPT, Biblioteka Miejska I LO, II LO, Urząd Miejski.

Na przełomie 2013/2014r dyrektor szkoły A.Biegańska reprezentowała szkołę w projekcie pod nazwą EUROPEJSKIE STANDARDY ZARZĄDZANIA SZKOŁAMI - MODEL HISZPAŃSKI A MODEL POLSKI. Projekt reprezentowała Gmina Dąbrowa Górnicza w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz priorytetu „Wysoka jakość systemu oświaty”.