IAU100 - dołącz do obchodów stu lat pod wspólnym niebem!

W 2019 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) będzie obchodzić swoją setną rocznicę (IAU100), a także stulecie astronomicznych przełomów, które ukształtowały naukę, technologię i kulturę. Trwające przez cały rok obchody mają na celu także wskazanie, jak istotna jest astronomia jako narzędzia w edukacji, rozwoju i dyplomacji.

Wraz ze 100 ustanowionymi krajowymi komitetami IAU100 i ponad 700 wydarzeniami w 72 krajach zarejestrowanymi do tej pory, IAU przygotowuje się na rok pełen ciekawych projektów. W Szkole Podstawowej nr 16 w ramach obchodów odbędą się Pokazy Nieba, Projekcje filmowe (astronomia), Warsztaty astronomiczne, Zimowe Ferie z Astronomią, XV Wojewódzki Konkurs Astronomiczny, Festiwal Nauki, Zajęcia w Placówkach Przedszkolnych – „Z Astronomią Za Pan Brat”, Wakacje z Astronomią.