ZIMOWE   FERIE  z  ASTRONOMIĄ

Akcja  Zima  w Mieście 2022

SZKOLNE   OBSERWATORIUM   ASTRONOMICZNE

DĄBROWSKIE   KOŁO   MIŁOŚNIKÓW   ASTRONOMII i   ASTRONAUTYKI  Im.  St.  R.  Brzostkiewicza

w Szkole  Podstawowej  nr  16  z  Oddziałami  Przedszkolnymi

im.  Związku  Orła  Białego  w  Dąbrowie  Górniczej

zaprasza

od 14. 02. 2022 r. do 25. 02. 2022 r.

Program  popularnonaukowy  jest  skierowany  do  dzieci  i  młodzieży  szkolnej  pozostającej  w  okresie ferii  zimowych  w  mieście.

Obserwatorium  czynne  jest  od  poniedziałku  do  piątku

w  godz.  od  9:00  do  17:00 . Zajęcia 10:00 -15:00 zapraszamy indywidualnie i grupowo - (zapisy).

Zajęcia  prowadzi  Dariusz  W.  Nelle –  specjalista  ds.  astronomii

W programie :zwiedzanie obserwatorium, pokazy Słońca, kosmiczne bajki, prezentacje multimedialne astronomia i astronautyka,  pokazy i eksperymenty itp.

Znajdziesz nas  na  stronach :  sp16 dg. pl ,  www. dabrowa. pl   oraz  na  Facebook  sp16

Teleskopowe  pokazy  Słońca uzależnione   od  dobrych  warunków  atmosferycznych  i  bezchmurnego  nieba.

Uwaga! Zajęcia odbywają się  przy zachowaniu zasad  reżimu sanitarnego. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby bez objaw chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. Funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym – maks. 30 proc. obłożenia (11 osób) w sali, prosimy  aby   uczestnicy realizowali nakaz zakrywania ust i nosa.