Poniedziałek 16 stycznia 2017 r., rozpoczynają się ferie zimowe oraz rusza zimowisko "Zimowo, zdrowo i radośnie".

Plastycznie, barwnie i radośnie - to hasło dnia, w którym najciekawsze były warsztaty plastyczne

a po warsztatach pamiątkowe zdjęcia na tle plakatów z nazwami naszych grup

po wykonaniu cudnych ramek nadszedł czas na zajęcia profilaktyczne oraz na chwilę zastanowienia się nad wyborem hasła i okrzyku dla grupy.

Wtorek 17.01.2017 r. - Historia i ciekawe miejsca naszego miasta. Dzisiaj po śniadaniu czekał nas spacer do Muzeum Miejskiego Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

Oprócz sal muzeum zwiedzaliśmy również zabytkową kopalnię.

Jak każdy dzień zimowiska, wtorek minął nam bardzo szybko.

Bajkowa środa

W środę byliśmy w kinie. Tym razem oglądaliśmy bardzo interesującą bajkę pt. "Sing", co prawda kilku z nas już widziało ten film wcześniej, ale również i my byliśmy bardzo zadowoleni i zachwyceni filmem.

Natomiast w czwartek byliśmy w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, oglądaliśmy spektakl pt. "Cicho".

O czym był spektakl???? W kilku słowach można opisać to tak:

„Zawsze gdzieś za miastem jest jakiś las. I każdy taki las ma swój środek. Środek lasu, który skrywa wiele tajemnic.

Głośno w nim od zapomnianych historii i tłoczno od słowiańskich duchów, duszków, strzyg, wiedźm, chochlików i licho wie czego.

Magiczne stworzenia żyją w harmonii, dopóki w lesie nie pojawia się ludzkie dziecko.

Dziewczynka, która jest tak cicha i smutna, że nie sposób jej nastraszyć, ani przepędzić. Ba!

Ona sama budzi grozę wśród leśnych istot, bowiem, odkąd się pojawiła, milkną magiczne szepty, cichnie pradawna pieśń lasu,

legendarnemu światu grozi cichy koniec.

Co zrobić, by uchronić świat przed martwą ciszą? Jak ocalić przed nią dziecko?”

Uczestnicy spektaklu mogli, w trakcie antraktu, udzielić wywiadu dla TVP Katowice.

Jak sobie poradzili przed kamerą można obejrzeć na szkolnym profilu FB - zapraszamy! Poniżej zdjęcia Pauliny i Filipa w trakcie wypowiedzi

20.01.2017 - piątek - Magia i urok biblioteki

Po smacznym śniadaniu wyruszamy na spacer do biblioteki, oczywiście po drodze musi być czas na pamiątkową fotkę.

Jeszcze tylko parę kroków i już jesteśmy na schodach biblioteki

Jesteśmy bardzo ciekawi, jaką propozycję ma dla nas dzisiaj biblioteka. Zapewne książki, czytanie itp jak to w bibliotece.

Wchodzimy do wewnątrz, a tu niespodzianka!!!!!!! Sami zobaczcie na fotkach:

I kto mógł przewidzieć taki scenariusz. My jednak lubimy być zaskakiwani.

Karaoke było niesamowite, ale przed nami jeszcze jedne warsztaty. Poćwiczymy pierwszą pomoc!

A teraz czas na podsumowanie półkolonii, było świetnie, czas mijał bardzo szybko, a my bawiliśmy się super!!!

Życzymy wszystkim udanych ferii!!!