SZKOLNY KLUB MEDIACJI RÓWIEŚNICZYCH „Mądry uczeń po zgodzie”

Już niebawem w naszej szkole rozpocznie działalność Szkolny Klub Mediacji Rówieśniczych będący pilotażowym projektem skierowanym do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Projekt  „Mediacje rówieśnicze” organizowany jest przez Ośrodek Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica”.

Czym są MEDIACJE? Najprościej – sposobem rozwiązywania konfliktów z pomocą bezstronnego i neutralnego MEDIATORA, który pomoże zwaśnionym stronom osiągnąć porozumienie pomagając im prowadzić DIALOG i określić wspólne dla obu stron CELE.

Kto może być MEDIATOREM? Wkrótce na stronie internetowej szkoły zamieszczony zostanie Regulamin Szkolnego Klubu Mediacji Rówieśniczych, który określa, jakie warunki musi spełniać kandydat na MEDIATORA RÓWIEŚNICZEGO. Najmłodszy MEDIATOR może być uczniem klasy szóstej.

Po co MEDIOWAĆ? By szybciej w dobrej atmosferze budować porozumienie jednocześnie ucząc się na całe życie umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Kandydaci na MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH, którzy spełnią wymagania określone w Regulaminie przejdą szkolenie, które pozwoli im nabyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia MEDIACJI.

Początkowo szkolny MEDIATOR będzie pracować pod okiem koordynatora, by później samodzielnie prowadzić MEDIACJE między skonfliktowanymi stronami.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcam do zapoznania się z Regulaminem i do zaangażowania się w projekt.

Koordynator Szkolnego Klubu Mediacji Rówieśniczych

Marta Cebo