Oferta Gimnazjum nr 13  w Zespole Szkół nr 1, rok szkolny 2015/2016

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną , skierowaną do przyszłych uczniów klas I gimnazjum. Bardzo ważnym filarem naszych działań jest nauka, pozwalająca gimnazjalistom realizować  po 3 letniej nauce, swoje plany kształcenia się w wybranych szkołach ponadgimnazjalnych. Stąd motto, które jest wszystkim znane: „Nauka bez limitu”.

Różnorodne metody nauczania wdrożone w naszej szkole, m.in. nauczanie kształtujące, dają bardzo dobre wyniki w przygotowaniu młodzieży do kolejnego etapu kształcenia. Nasza szkoła ma bardzo pozytywną opinię w środowisku, dużą wagę przykładamy do stworzenia miłej, przyjaznej atmosfery, wyzwalającej chęć współpracy i zaangażowanie w różnorodne działania naszego gimnazjum.

Staramy się również otaczać młodzież opieką psychologiczną i pedagogiczną, dzięki której mają wsparcie w postaci dostosowania nauczania do indywidualnych potrzeb. Niewiele gimnazjów w naszym mieście ma zapewnioną opiekę psychologa szkolnego.

Zajęcia sportowe realizowane są na pełnowymiarowej sali gimnastycznej, nowoczesnym zewnętrznym boisku wielofunkcyjnym oraz pełnowymiarowym boisku  do piłki nożnej  (obiekty CSiR). Relaks zapewniają urządzenia siłowni zewnętrznej.

Zainteresowanych tym jak upływa życie szkolne zapraszamy na nasz fanpage na Facebook (LINK FACEBOOK w prawym górnym rogu strony szkoły).

Ścisła współpraca z Radą Rodziców, przekłada się na wspólne działania integrujące uczniów rodziców i nauczycieli. Kiermasze i festyny są przykładem, gdy cała społeczność szkolna chce wspólnie spędzić czas.

Współpraca z klubem piłkarskim MUKP, owocuje działaniami sportowymi przy współpracy z wykwalifikowanym trenerami. Szkolę zakończyło już kilka klas męskich, gdzie trenowaną dyscypliną sportową była piłka nożna. Obecnie w szkole mamy trzy takie klasy.

W ramach dodatkowych godzin w kl.III, uczniowie mają zwiększoną ilość godzin matematyki, informatyki i j. angielskiego.

Zajęcia lekcyjne odbywają się w wyremontowanych salach, wyposażonych w niezbędne pomoce dydaktyczne, t.j. tablice interaktywne, laptopy, projektory multimedialne. W szkole korzystamy z 20-stanowiskowej pracowni komputerowo-internetowej. W czasie tych wakacji obecna sala matematyczna zostanie przekształcona w salę astronomiczną, wyposażoną w 16 laptopów, tablicę interaktywną, projektor oraz nowoczesne  pomoce dydaktyczne i umeblowanie.

Szkoła posiada sieć WiFi, dzięki czemu od roku 2015/2016 w szkole rozpoczynamy naukę z udziałem dziennika elektronicznego.

Szkolna biblioteka wyposażona jest w stanowiska komputerowe i multimedialną czytelnię. Biblioteka zajmuje się zajęciami regionalnymi i czytelniczymi.

Szkoła oferuje zajęcia w szkolnym obserwatorium astronomicznym, kółko astrofotografii  oraz inne zajęcia astronomiczne pozwalają na rozwijanie zainteresowań w tym zakresie. Jest liderem krzewienia wiedzy z dziedziny astronomii i astronautyki. Międzyszkolne Obserwatorium Astronomiczne jest jedyną taką placówką w regionie, a wojewódzki konkurs astronomiczny w tym roku będzie miał już XI edycję.

Oferujemy ciekawe, dostosowane do potrzeb zajęcia pozalekcyjne: zajęcia rozwijające, wyrównawcze, kółka zainteresowań (m.in. geograficzne, matematyczne, astronomiczne, sportowe, itp).

W szkole tworzymy przyjazną atmosferę, nasza społeczność jest niewielka więc brak jest anonimowości. Dla uczniów gimnazjum przygotowane jest III piętro szkoły, które posiada wydzieloną strefę odpoczynku i strefę aktywności – stół do tenisa stołowego. Szkoła zapewnia bezpieczeństwo, w czasie przerw zapewniają  je nauczyciele, którzy aktywnie pełnią dyżury. Szkoła ma monitoring wizyjny.

Konsultacje i zebrania z rodzicami, współpraca z rodzicami, dają możliwość wspólnego działania które sprzyja rozwojowi młodego człowiek. Czwartki to dni poświęcone na zebrania i konsultacje.

Szkoła jest organizatorem zagranicznych i krajowych wycieczek szkolnych, uczestniczy w ogólnopolskich, miejskich programach edukacyjnych, sportowych, prozdrowotnych czy ekologicznych (Szkoła klasą 2.0, WF z klasą, itp). Szkoła posiada liczne certyfikaty działań edukacyjnych oraz współpracy zagranicznej.

Opiekę po lekcjach  zapewnia świetlica szkolna czynna od godziny 7.00 do 16.30 oraz stołówka ze smacznymi dwudaniowymi obiadami.  Cena obiadu w tym roku wynosi 4,00 zł.

Zapisy przyjmuje sekretariat uczniowski, czynny w  godzinach od 7.30 do 15.30. Aby zapisać dziecko należy pobrać z sekretariatu szkoły formularz.

Nasz adres:

Zespól Szkół Nr 1 im. Związku Orła Białego,

Gimnazjum Nr 13, ul. Konopnickiej 56,41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262-38-71, 32 261-22-12

Szkoła, widok od ulicy Konopnickiej.

Sala geograficzna.

Sala j.polskiego.

Sala historii i wos

Sala j.niemickiego

Sala informatyczna

Sala matematyczna

Sala obserwatorium astronomicznego

Szkolna aula

Sala gimnastyczna

Szkolny korytarz

Siłownia pod chmurką przy szkolnym boisku.

Boisko wielofunkcyjne