W piątek 30 maja w naszej szkole odbył się Festiwal projektów Szkoły z klasą 2.0. W trakcie spotkania uczniowie gimnazjum mieli możliwość uczestniczyć w aktywnej prezentacji działań uczniów zaangażowanych w działania projektowe.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, następnie była fotorelacja, ubarwiana przez Tomka, ze spotkania z panią Henryką Janiną Orzeł. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań w bibliotece ze znanymi ludźmi mieszkającymi w okolicy szkoły.

Następna grupa pochwaliła się samodzielnie wykonanymi (w programie Photoscape) pocztówkami z Dąbrowy Górniczej. Zadanie uczniów w pierwszej kolejności polegało na sfotografowaniu ciekawych miejsc w naszej miejscowości, a następnie przygotowaniu oryginalnej widokówki. Publiczność próbowała odgadnąć, które miejsca znalazły się na widokówce.

Wszystkie zaprezentowane prace były bardzo ciekawe. Wiele obrazów było dla publiczności dużym zaskoczeniem, okazało się, że wielokrotnie nie potrafimy zaobserwować ciekawych miejsc w najbliższej okolicy.

Kolejna grupa przygotowała wirtualny spacer po miejscach sakralnych z terenu Dąbrowy Górniczej.

Ostatnią grupę stanowili młodzi fizycy, którzy podczas Festiwalu zademonstrowali tylko znikomą część wielkiego atlasu Znanych Fizyków. Marcin pokrótce opowiedział jak pojawił się pomysł przygotowania takiej monografii, wspomniał o przygotowaniach oraz o pracy i zbieraniu materiałów.

Festiwal podsumowała pani dyrektor, dziękując uczniom i nauczycielom za pracę, zaangażowanie, podejmowanie działań, inicjatywę, poznawanie nowych programów, wykorzystywanie technologii cyfrowej. Dani dyrektor skierowała swoje słowa również do szkolnych blogerów, którzy starali się opisywać działania w programie na swoich blogach.

{gallery}szzk{/gallery}

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku oraz w Galerii